کاردستی بسازیم, کاردستی کودک

10 ایده جذاب برای ساخت کتاب تعاملی برای خردسالان و کودکان با ابزارهای در دسترس

آموزش رنگ ها به کودکان

ایده بازی تعاملی کودک

کتاب های تعاملی این روزها خیلی پرطرفدار شده اند. علتش هم احتمالا هم جذابیتش برای بچه هاست و هم مطلع شدن خانواده ها از فواید این بازی هاست.
خیلی از بازی های کتاب های تعاملی را خودمان هم می توانیم با ابزارهای در دسترس در خانه بسازیم. در این مطلب چند نمونه بازی برای ایده گرفتن می بینیم و با اهداف هربازی آشنا می شویم.

از اهداف بازی با این صفحه بازی آموزش رنگ ها و میوه هاست. هم چنین چسباندن قطعات رنگی در جای خود به هماهنگی چشم و دست و تقویت ماهیچه های ظریف دست بچه ها کمک می کند.

وسایل لازم برای ساخت:
نمد
چسب کفش

هم چنین این صفحه بازی را با مقوا و آهن ربا هم می توانید بسازید.

هدف اصلی این بازی آموزش اعداد و شمارش به کودکان است و کارکردی تقریبا مشابه چرتکه دارد. اما از دیگر فواید انجام این بازی می توان به شناخت رنگ ها و کمک به تقویت ماهیچه های ظریف انگشتان دست اشاره کرد.

وسایل لازم برای ساخت:
مهره رنگی
بند قیطان یا نخ کاموا
نمد

پازل های نمدی از جذاب ترین گزینه هاست. می توانید پازل ها را با هر تعداد قطعه که مدنظر دارید و هر طرحی که برای کودکتان جذاب است بسازید.

وسایل لازم برای ساخت:
نمد
نخ و سوزن

هم چنین پازل ها را با مقوا هم درست کنید که البته ماندگاری کمتری دارد و برای خردسالان که معمولا اسباب بازی ها را به دهان می برند مناسب نیست.

این صفحه بازی، به تقویت هماهنگی چشم و دست و تقویت ماهیچه های ظریف دست کودکان کمک می کند. می توان برای انجام این بازی از نخ های رنگی هم استفاده کرد که بچه ها رنگ ها را هم باهم مرتبط کنند.

وسایل لازم برای ساخت:

روبان
نمد
نخ قیطان، بند یا نخ کاموا

در ادامه چند تصویر دیگر هم برای ایده می بینیم.
نکته مهم ماجرا اینجاست که این صفحه های بازی را با در دسترس ترین وسایلمان و به ساده ترین شکل ممکن هم می توانیم بسازیم. پس بهتر است هنگام ساخت درگیر کمال گرایی نشویم و بیشتر دنبال علاقه کودکمان بگردیم و از بازی و آموزش لذت ببریم.

اگر این مطلب برای شما مفید بود، آن برای دوستانتان ارسال کنید.​

چوب گل مجسمه سازی 1 کیلویی آریا

تومان26,000
چوب گل آریا بخاطر ترکیب خاک رس و پودر چوب ، بافت بهتری نسبت به گل های دیگه داره .

چسب ماتیکی فانتزی آریا

تومان11,000
چسب ماتیکی فانتزی 8 گرم آریا در چند طرح مختلف حیوانات با کیفیت و مناسب کاردستی و چسباندن کاغذ و مقوا مناسب کودکان بالای 3 سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.